Zdravý životný štýlBiopotraviny-základ zdravia

Arašidový olej

Publikované 19.09.2017 v 19:38 v kategórii BIOPOTRAVINY, prečítané: 32x

100 % jednodruhový extra panenský olej. Chemicky neupravovaný, bez prísad, konzervantov, farbív a umelých aróm. Je lisovaný za studena z jemne pražených arašidov. Charakteristický širokým využitím v kuchyni.
Arašidový olej patrí medzi najzdravšie rastlinné oleje, arašidy totiž obsahujú zdravé tuky – nenasýtené mastné kyseliny, obsahujú veľké množstvo antioxidantov, stopových prvkov a biologicky aktívnych látok.
Náš arašidový olej je vyrobený z arašidov, ktoré sú pestované v tropických podmienkach a ručne zbierané. Je svetložltej farby, má charakteristickúvôňu arašidov a intenzívnu, unikátnu chuť. Arašidy zdravie upevňujú vďaka vysokému obsahu bielkovín, nenasýtených mastných tukov a vďaka vitamínom a minerálnym látkam, ktoré obsahujú. Z vitamínov je vitamín A, vitamíny skupiny B – B1, B2, B9 a vitamín D. Zo stopových prvkov obsahujú železo, zinok, vápnik, horčík, draslík, jód, fosfor, kobalt. Majú vysoký obsah vlákniny, cukrov a kalórií.
Arašidový olej je ideálny pre zdravé varenie, na rozdiel od väčšiny iných rastlinných olejov je totiž vhodný aj na vyprážanie alebo varenie pri vysokých teplotách. Má vysoký bod dymenia a počas tepelnej prípravy nestráca zo svojej kvality. Vo veľkej miere je využívaný najmä v japonskej, čínskej a kórejskej kuchyni.
V kozmetickom priemysle sa arašidový olej pridáva do krémov, mydiel a šampónov. V medicíne sa vo veľkej miere využíva pri liečbe hnisavých rán a pomáha pri liečbe hemoragickej diatézy, čo je zvýšenákrvácavosť.

Účinky arašidového oleja:

- znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení

- chráni srdce

- posilňuje imunitu

- znižuje hladinu zlého cholesterolu

- stimuluje mozog, zlepšuje pamäť a koncentráciu

- odstraňuje únavu, pomáha pri nespavosti

- podporuje vitalitu srdca

- poskytuje telu energiu


Výživové hodnoty obsiahnuté v 100 g arašidového oleja:

- Polynenasýtené mastné kyseliny: 31 g

- Nasýtené mastné kyseliny: 19 g

- Omega-3 mastné kyseliny: 0,2 %

- Omega-6 mastné kyseliny: 34,3 %

- Omega-9 mastné kyseliny: 44,1 %

Za výbornú cenu tento vynikajúci produkt nájdete v e-shope Biozona.sk v baleniach 100 ml, 250 ml a 500 ml.="box-sizing:>

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?